пятница, 13 марта 2020 г.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИМ ПРАЦІВНИКАМ



МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИМ ПРАЦІВНИКАМ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ З ДІТЬМИ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ
(НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ)
1. Організувати дистанційне навчання учнів з особливими освітніми потребами за допомогою платформ та сервісів для дистанційного навчання відповідно до календарно-тематичного планування предметів.
2. За потреби – ущільнити кількість годин на опанування поточних і наступних тем.

3. Завдання для дітей з особливими освітніми потребами потрібно добирати відповідно до індивідуальних особливостей здобувача освіти, враховуючи особливість освітніх потреб – згідно з індивідуальною програмою розвитку, звертати  увагу на обсяг і складність запропонованих вправ. З огляду на те, що діти з особливими освітніми потребами  потребують додаткової підтримки та створення спеціального середовища,  дуже важливо долучати до процесу батьків, яким педагоги повинні надати рекомендації, щодо використання спеціальних засобів, форм і методів виконання тих чи інших завдань.
4. Дистанційне навчання має майже такий комплекс заходів, як і денна форма навчання. Отримання навчальних матеріалів, спілкування між суб’єктами дистанційного навчання в період карантину під час навчальних занять, що проводяться дистанційно, забезпечується передачею відео-, аудіо-, графічної та текстової інформації.
5. Для організації дистанційного навчання використовувати:
·  навчальну та методичну літературу для навчання дітей з особливими освітніми потребами, зазначену в «Переліку навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України», розміщеному на офіційних сайтах МОН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»;
·  різні освітні вебресурси та онлайн-платформи, мультимедійні матеріали, навчальні відеофільми, відео- та аудіозаписи лекцій, семінарів тощо; інтерактивні вправи та ін.
Для реалізації поставлених завдань та цілей вчителям  та асистентам  вчителів  інклюзивних класів слід проаналізувати індивідуальну програму розвитку дитини, календарно-тематичне планування, визначити теми для вивчення у дистанційному режимі.
          Організовуючи дистанційне навчання для осіб з особливими освітніми потребами, варто пам’ятати, що форму, обсяг, структуру, зміст завдань вчителі  обирають на власний розсуд, використовуючи різноманітні методи і прийоми навчання.
Учителі інклюзивних класів та  асистенти вчителів, відповідно до  розкладу уроків (занять), складають завдання, які мають виконати учні. Учителі повинні вести індивідуальні плани роботи під час карантину, де обов’язково вказувати на роботу з дітьми з особливими освітніми потребами. Завдання, матеріали до уроків, роз’яснення щодо виконання завдань (вправ) обов’язково повинні містити помітку «інклюзивне навчання». Наприклад, для здійснення обміну навчальними матеріалами можуть застосовуватися будь-які пристрої та інструменти, зокрема мобільний телефон, за допомогою якого можна організувати спільноту в соціальних мережах, мобільних додатках.
Запис тем та оцінювання результатів навчання учнів фіксуються вчителем (у зручний для нього спосіб – на електронних, паперових чи інших наявних носіях), а у подальшому будуть занесені до відповідних сторінок класного журналу. Якщо технічні можливості не дозволяють провести оцінювання навчальних досягнень учнів дистанційно, рекомендовано відтермінувати його проведення до завершення епідеміологічної ситуації. У такому випадку всі роботи учнівз берігаються в учнівському «Портфоліо». Навчальні досягнення кожної дитини можуть бути доступними лише для її батьків або законних представників.
У період карантину асистент вчителя дистанційно працює спільно з командою супроводу дитини з особливими освітніми потребами, розробляє індивідуальні завдання для дитини відповідно до її потреб, виконує організаційно-методичну роботу.
Пам’ятаємо, що діяльність дитини з особливими освітніми потребами оцінюється не лише з позиції набутих знань, а насамперед – з позиції прогресивного розвитку. 
Отже, для успішної реалізації дистанційного навчання надзвичайно важливим є залучення батьків до освітньог опроцесу, консультування їх щодо особливостей виконання запропонованих завдань, повторення та актуалізація раніше вивченого матеріалу, урахування індивідуальної працездатності дитини відповідно до стану її  здоров’я та потенційних можливостей, моніторинг динаміки втомлюваності, дотримання охоронного режиму, позитивні емоції педагогів та батьків.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:


Комментариев нет:

Отправить комментарий