Страницы

четверг, 31 декабря 2015 г.

ВІТАННЯ

Дорогі  мої  відвідувачі: батьки, діти, педагоги !!!!
Дякую вам за те, що ви в 2015 році  були зі  мною, для мене це дуже важливо !

среда, 30 декабря 2015 г.

З НОВИМ РОКОМ!

Шановні друзі  і колеги !

Щиро вітаємо Вас з Новим роком!
Ми щиро вдячні Вам за співпрацю з нами у 2015 році. 
Бажаємо у новому 2016 році творчої наснаги і завзяття в роботі, 
миру і благополуччя в родинах, здоров’я, оптимізму, 
мудрості у житті, віри, надії і любові в серці! 

РОЗКЛАД УРОКІВ ДЛЯ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА

Графічний шаблон для класного керівника з розкладами уроків учителя і класу на семестр. Роздрукуйте на аркуші А4 та впишіть свій і дитячий розклад.
https://yadi.sk/d/GM_jq94mmbRHs

ВЕСЕЛІ ІГРИ І КОНКУРСИ НА ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ

Збірка веселих ігор і конкурсів на святкування Дня учителя!Учителі теж люди і їм інколи корисно трохи розвіятись. В архіві ще 17 музичних композицій для озвучки ігор та конкурсів.
https://yadi.sk/d/KJk1fTntmbRNv

ДУЖЕ ГАРНІ ШАБЛОНИ ПРЕЗЕНТАЦІЙ

Добірка шаблонів презентацій. Дуже гарні фонові рішення і графічні елементи зроблять ваші презентації вражаючими та незабутніми.
 https://yadi.sk/d/j2qwjgPumbQM7

ШКІЛЬНІ ШАБЛОНИ ПРЕЗЕНТАЦІЙ

Прекрасна збірка шаблонів презентацій на шкільну тематику. Залишається тільки наповнити презентацію матеріалами і ваш шедевр готовий. https://yadi.sk/d/rH4IbtVzmbQ9c
 

ШАБЛОНИ ПРЕЗЕНТАЦІЙ В АБСТРАКТНОМУ СТИЛІ

Гарні шаблони презентацій в абстрактному стилі. Згодяться для створення і оформлення своїх робіт. Не вигадуйте свій фон - скористайтесь готовими шаблонами презентацій.https://yadi.sk/d/3BheKD12mbNzh

ШАБЛОНИ ПРЕЗЕНТАЦІЙ (МОЯ УКРАЇНА)

Збірка шаблонів презентацій, оформлених в українському стилі. Кожен шаблон має два слайди з українським орнаментом та патріотичними зображеннями. Вам залишилось тільки наповнити презентацію інформацією.
https://yadi.sk/d/KzPkFZnfmbPn8

ШАБЛОНИ ПРЕЗЕНТАЦІЙ (З АНІМАЦІЯМИ)


Пропоную велику збірку прекрасних шаблонів презентацій на різноманітну тематику. Майже всі шаблони мають анімаційних персонажів та чудово оформлені графічно. В кожному шаблоні декілька слайдів.https://yadi.sk/d/cNZGy5B5mbPiY

ШАБЛОНИ ПРЕЗЕНТАЦІЙ ДЛЯ УЧИТЕЛІВ


Пропоную колегам чудові шаблони презентацій для оформлення своїх навчальних робіт чи виступів.
https://yadi.sk/d/p-jfteIcmbPED

ШАБЛОНИ ПРЕЗЕНТАЦІЙ (АБСТРАКТНІ)


Тематичні шаблони презентацій для Power Point. Кожний шаблон - це вже оформлена презентація з гарним фоном, підібраними шрифтами та графічними об'єктами. Кожний шаблон містить головний слайд, декілька варіантів поточних слайдів та набір графічних об'єктів для використання в слайдах. Ваша задача - вставити свою інформацію та зберегти. В архіві шаблони презентацій, об'єднаних тематикою
https://yadi.sk/d/3BheKD12mbNzh

УВАГА!


Матеріали на сторінці викладено лише для ознайомлення. Деякі  файли - це зібрання посилань в Інтернеті і ніякої відповідальності за них автор блогу  не несе! Всі права власності визнаються за авторами матеріалів. Скачавши інформацію сторінки, користувач згоден з тим, що робить це для ознайомлення та має знищити її впродовж 24 годин після завантаження або придбати у автора чи фірми-виробника!

четверг, 24 декабря 2015 г.

ЛОГОПЕДИЧЕСКИЙ МАССАЖ ПРИ ДЦП

ДЦП (детский церебральный паралич) – это заболевание нервной системы, от которого страдают двигательные функции ребенка и его речь. Причины этого заболевания могут быть самыми разными – от родовой травмы до инфекции, перенесенной во время беременности, но результат один: ребенок, которого нужно лечить. И, помимо медикаментозных средств, в лечебный комплекс входит специальная гимнастика и логопедический массаж для детей. 

САМОМАССАЖ

Упражнения для самомассажа губ, щек, языка предназначенные для детей дошкольного и младшего школьного возраста

1. « ОБЕЗЬЯНКА » Язык упирается в нижнюю губу перед зубами, губы сомкнуты, растянуты в улыбку Обезьянка строит рожи. На кого она похожа?
2. «БУЛЬДОГ» Язык поместить между верхней губой и зубами. Плотно сжать губы. Идёт бульдог, идёт бульдог, Звенит медалями бульдог. Блестят его медали. За что их только дали...

понедельник, 21 декабря 2015 г.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ 2015 РОКУ


--- 
  1. Лист МОН України «Про порядок укомплектування інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах» затверджено спільним наказом МОН та МОЗ України від 06.02.2015 №104/52 та №224/26669 https://yadi.sk/d/IyPaGYjvmNqYy

СЕНСОМОТОРНАЯ КОРРЕКЦИЯ: УТРЕННИЙ КОМПЛЕКС УПРАЖНЕНИЙ

Сенсомоторная коррекция. Утренний комплекс упражнений
Данный комплекс упражнений можно делать с ребенком дошкольного и младшего школьного возраста. Он занимает немного времени, позволяет проснуться, ощутить бодрость и прилив сил и просто доставляет удовольствие. Обычно он дается в качестве одного из домашних заданий в курсе занятий по психомоторной коррекции.

воскресенье, 20 декабря 2015 г.

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ

Участь у конференції "Порушення розвитку мови та психіки при органічних ураженнях центральної нервової системи та сучасні методи лікування"
19-20.12.2015 року представники управління освіти Ірпінської міської ради, Тимошенко-Ушакова Діна Борисівна (завідувач Ірпінської психолого-медико-педагогічної консультації) та Тимошенко Ірина Володимирівна, прийняли участь у конференції Алекса Домена (США) "Порушення розвитку мови та психіки при органічних ураженнях центральної нервової системи та сучасні методи лікування", яку проводив "Центр стимуляції мозку."

понедельник, 14 декабря 2015 г.

ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН РОБОТИ ЛОГОПЕДА НА РІК


Зміст роботи
І. Організаційна робота.
1.  Обстежити мову дітей лого­педичної групи, заповнити мовні картки, скласти індиві­дуальні плани корекційної ро­боти. Поділити дітей на підгру­пи за діагнозами.
2.  Скласти графік роботи, оз­найомити з ним батьків, вихо­вателів.

ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН РОБОТИ ЛОГОПЕДА


Необхідно передбачити:
1. Обстеження мови дітей стар­ших,  підготовчих груп, до­шкільних установ.
2.  Залучення лікарів до обсте­ження, лікування дітей.
3.  Консультації для виховате­лів, музкерівників, батьків.

РОБОТА МУЗИЧНОГО КЕРІВНИКА З ДІТЬМИ ЛОГОПЕДИЧНИХ ГРУП


На початку року при пере­вірці музичних здібностей но­вих дітей виявляється, що ба­гато з них не співають, а гово­рять. Деякі діти не можуть про­співати той чи інший звук, по­гано запам'ятовують тексти пі­сень, їх назву, назви музичних творів для слухання, недо­статньо координують рухи з музикою, співами, словом, від­чувають утруднення в передачі, відтворенні ритмічного малюн­ка.

СХЕМА ОБСТЕЖЕННЯ РІВНЯ ЗНАНЬ ТА НАВИЧОК ДІЕЙ


1.Розвиток елементарних математичних уявлень:
— рахування в межах 5—10;
—  порівняння предметів;
—  вибір предметів за заданим числом;
—  поняття величини предме­тів;
—  розрізнення геометричних форм;
— орієнтація в просторі. 

РОБОТА ВИХОВАТЕЛЯ ЛОГОПЕДИЧНОЇ ГРУПИ


Вихователь дитячого садка для дітей з вадами мови вико­нує поряд із загальноосвітніми та виховними завданнями і корекційні: усуває недоліки у сен­сорній, емоційно-вольовій, інтелектуальній сферах, що зу­мовлені особливостями мовно­го дефекту. Вихователь звертає увагу не тільки на корекцію наявних відхилень у розумово­му, фізичному розвитку, а й на

ПІДГОТОВКА ДО ЛОГОПЕДИЧНИХ ЗАНЯТЬ


1.  Визначити тему та мету за­няття.
2.  Виділити предметний та ді­єслівний словник, словник оз­нак, які діти мають засвоїти в активній мові.
3.  Підібрати лексичний і грама­тичний матеріал, враховуючи тему та мету заняття, мовні та психологічні особливості дітей.

ЛОГОПЕДИЧНІ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДІТЕЙ ІЗ ЗНМ


Логопедичні заняття — ос­новна форма корекційного на­вчання. Під час цих занять сис­тематично здійснюється розви­ток усіх складових частин мови та підготовка дітей до навчан­ня в школі.
Логопедичні заняття в за­лежності від конкретних за­вдань та етапів корекції мов­лення поділяються на види:

ВИМОГИ ДО ФРОНТАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ ДЛЯ ДІТЕЙ ІЗ ФФНМ


Для фронтального заняття вибирається звук, який пра­вильно  вимовляється  всіма дітьми групи. 
Мета заняття:
— уточнення артикуляції дано­го звуку;
— закріплення правильної ви­мови  його  в словах  різної складності;
— виділення на слух даної фо­неми.

ЗВІТ ЛОГОПЕДА


У кінці навчального року логопед пише звіт про прове­дену роботу, де вказує:
— дату комплектації;
— кількісний склад групи, роз­поділ дітей за діагнозами;
— кількість дітей, що закінчи­ли навчання:
     з доброю мовою,
     із значним поліпшенням,
     без поліпшення;

ЖУРНАЛ ОБЛІКУ (РУХУ) ДІТЕЙ


Вказуються відомості про дитину та її батьків:

Пор. №, прізвище, ім'я, дата народження, номер витягу з про­токолу, від якого числа протокол, діагноз, дата прийняття, звідки поступила дитина, стан мови на час вибуття, ім'я та по-батькові батьків, де і ким працюють бать­ки, їх службові телефони, домаш­ня адреса і телефон.

ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗОШИТИ ДЛЯ ДОМАШНІХ ЗАВДАНЬ



Логопед заводить зошити для кожної дитини, де записує до­машнє завдання. Зошити гарно оформлюються. У п'ятницю ло­гопед віддає батькам зошити для виконання домашніх завдань. Вдома батьки разом з дітьми вклеюють до них відповідні ма­люнки, вписують швидкомовки, загадки, а в понеділок повер­тають їх вихователям логопе­дичних груп.

ЗОШИТ ВЗАЄМОЗВ"ЯЗКУ ВЧИТЕЛЯ-ЛОГОПЕДА ТА ВИХОВАТЕЛЯ


У ньому логопед щодня за­писує завдання вихователю для логопедичної роботи з дітьми (для 3—6 дітей). Наприклад, окремі логопедичні вправи, ігри, тексти, вірші для повторення, слова для звукового аналізу, завдання на розвиток уваги, пам'яті, процесів мислення, слу­хової уваги, фонематичного сприймання, формування лек­сико-граматичних категорій.
У розділі «Облік» вихователь відзначає, як діти засвоїли ма­теріал.


ОРІЄНТОВНИЙ ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПЛАН КОРЕКЦІЙНОЇ РОБОТИ


1. Розвивати рухливість арти­куляційного апарату.
2. Розвивати  фонематичне сприймання, слухову увагу, вміння чути себе.
3.  Розвивати координацію ру­хів, дрібну моторику.
4.  Розвивати всі психічні про­цеси.

МОВНА КАРТКА


У перші два тижні перебу­вання дитини у логопедичній групі проводиться її спеціаль­не логопедичне обстеження. Звергається увага на:
—  будову та рухливість ар­тикуляційного апарату;
—  розуміння мови;

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТАЦІЇ ЛОГОПЕДА


1.  Витяги з протоколів.
2.  Мовні картки.
3.  Перспективний план робо­ти логопеда (на навчальний рік).
4.  Тематичний план подолан­ня мовних вад дітей.

воскресенье, 13 декабря 2015 г.

ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ДОШІЛЬНОГО ВІКУ

Трофименко Л.І «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення»https://yadi.sk/d/gs4JEtVImCCMj

суббота, 12 декабря 2015 г.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛОГОПЕДИЧНОЇ СЛУЖБИ


  1. Логопедичні пункти відкриваються районними, міськими органами державного управління освітою при відділах (управліннях) освіти, загальноосвітніх школах, дошкільних закладах.
  Основним завданням логопедичних пунктів є надання корекційної допомоги дітям з вадами мовлення, усунення різних порушень усного і писемного мовлення, пропаганда логопедичних знань серед педагогів та батьків.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЛОГОПЕДИЧНІ ПУНКТИ СИСТЕМИ ОСВІТИ

1.Загальні положення
1.1.Відповідно до наказу Міністерства освіти України “Про затвердження Положення про логопедичні пункти системи освіти” від 13.05.1993 р. №135, основним завданням логопедичного пункту є усунення різних порушень усної і писемної мови, запобігання різних відхилень мовного розвитку учнів, пропаганда логопедичних знань серед педагогів та батьків.

пятница, 11 декабря 2015 г.

КОРЕКЦЇЙНА РОБОТА З МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ

КОМПЛЕКТУВАННЯ ГРУП ДІТЕЙ ТА ПЛАНУВАННЯ ЗАНЯТЬ
У загальноосвітніх школах робота з подолання заїкання здійснюється у спеціально організованих групах, які бажано відвідувати дітям одного віку з однаковим рівнем мовленнєвого розвитку (вимова, словник, граматична будова мовлення). Якщо у групі є діти з різних класів (1—3), із різним рівнем мовлен­нєвого розвитку, то слід чітко індивідуалізувати корекційний вплив. Необхідно враховувати особливості мовленнєвого роз­витку та навчальної діяльності кожного учня, його особистісну характеристику.

Н А К А З N 32 ВІД 30.01.98 ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ІНСТРУКЦІЇ ПРО ДІЛОВУ ДОКУМЕНТАЦІЮ В ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ

Н А К А З

 N 32 від 30.01.98                                                              Зареєстровано в Міністерстві
                                                                                            м.Київ юстиції України
                                                                                            15 червня 1998 р.
                                                                                            за N 378/2818


Про затвердження Інструкції про ділову документацію
в дошкільних закладах

ДОКУМЕНТАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ-ДЕФЕКТОЛОГІВ (ЛОГОПЕДІВ)

Документація вчителів-дефектологів (логопедів)

1 .Перспективний план корекційно-відновлю-вальної роботи.
2. Плани фронтальних, підгрупових, індивідуальних занять.
3. Книга обліку дітей із зазначенням діагнозу.

Нормативно-правове забезпечення діяльності вчителя-дефектолога в закладах Міністерства освіти і науки України

Нормативно-правове забезпечення діяльності вчителя-дефектолога в закладах Міністерства освіти і науки України

(поребує уточнення та  оновлення, так як було підготовлено раніше)

Закони України Про дошкільну освіту
Державний стандарт спеціальної освіти дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку

пятница, 4 декабря 2015 г.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №678/2015

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №678/2015
Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю
З метою забезпечення належних умов для реалізації соціально- економічних, політичних, особистих прав і свобод особами з інвалідністю, впровадження кращого світового досвіду у цій сфері, недопущення дискримінації, а також виконання зобов'язань, взятих Україною за Конвенцією про права інвалідів, постановляю: