Що таке дисграфія? Дисграфія – це частковий розлад процесу письма, пов'язаний з недостатньою сформованістю психічних функцій, що беруть участь у реалізації та контролі письмової мови. Дисграфія проявляється у вигляді стійких, типових і повторюваних помилок у письмі, які не зникають самостійно, без цілеспрямованого навчання. При дисграфії також страждають читання й ефективність сприйняття.
Прояви дисграфії в дітей:
Прояви дисграфії зазвичай проявляються тоді, коли діти починають учитись писати слова. Достовірно діагностувати дане порушення можна тільки після того, як дитина оволодіє технікою письма.
Основними ознаками дисграфії можуть бути такі прояви.
· Дитина повністю поглинена процесом письма, не може зрозуміти, що вона написала, й відчуває втому від докладених зусиль.
· Вона занадто міцно стискає олівець, і на її пальцях часто залишаються відповідні сліди.
· Дитина не розуміє, як їй правильно розміщувати слова й букви в них.
· Вона пише букви непропорційного розміру, пише неправильно або перекручує орфографію у словах, незважаючи на те, що ви детально пояснили їй, як писати правильно те чи інше слово.
· У процесі написання слів вона плутає та змінює графічно подібні рукописні літери (ш-щ, т-ш, в-д, м-л) або фонетично подібні звуки (б-п, д-т, г-к, ш-ж).
· Дитина спотворює буквено-складову структуру слова, а також порушує злитість і роздільність написання слів.
· Її почерк нерозбірливий з погано сформованими, погано прописаними й іноді незакінченими буквами й реченнями.
· Дитині важко запам'ятати слова.
· Вона не розуміє послідовності речень у параграфі або абзаці. Часто забуває потрібні слова, літери, правопис і пунктуацію.
· Вона використовує неправильні слова або неправильне написання слів при письмі.
· Намагається уникати писати або виконувати будь-які інші письмові завдання.
Комментариев нет:
Отправить комментарий