понедельник, 14 ноября 2016 г.

ІНСТРУКТИВНО - МЕТОДИЧНА НАРАДА

14 листопада 2016 року на базі Ірпінської психолого-медико-педагогічної консультації відбулася  інструктивно-методична нарада для вчителів-логопедів "Логопедичний супровід дітей із особливими потребами".

среда, 2 ноября 2016 г.

КНИЖКИ НАДРУКОВАНІ ШРИФТОМ БРАЙЛЯ


Є шість крапочок – по три у два стовпчики. Це літера. Перші літери алфавіту позначають верхніми і середніми крапками шестикрапки. Для позначення наступних букв додається нижняя крапка ліворуч, потім ліворуч і праворуч, потім праворуч. Так виглядає шрифт Брайля – складний для зрячих, бо ми однаково прочитаємо його очима. А знаєте, як читають книжки сліпі дітки? Пальчиками. І бережуть ці книжки, як зіницю ока.
Літери дитина «бачить» пальчиками. Шість крапочок. Їх комбінації – це літери, цифри, математичні і хімічні знаки. Для сліпих діток такі рельєфні крапочки – це ще й малюнки: мама, тато, квіточка, ключик від дверей.
«Сліпу» систему письма ще у 1842 році розробив Луї Брайль – син французького чоботаря, який у три роки поранив очі шилом у татовій майстерні. Але дуже хотів читати, і у п’ятнадцять створив власний тактильний шрифт – він і сьогодні вважається найкращим із усіх подібних.