КОРЕКЦІЯ ДИСЛЕКСІЇ І ДИСГРАФІЇ
Корекція дисграфії і дислексії молодших школярів: вправи
Отже, прийшов час поговорити про вправи, які допомагають у боротьбі з дислексією. Вони ефективні, і, якщо займатися дитиною кожен день, то можна добитися непоганих результатів:
Скоромовки. Так, вимова їх дуже допомагає дитині. Справа в тому, що самі по собі скоромовки - це послідовність схожих по звучанню слів. Завдяки цьому дитина може відчути різницю. Також можна пробувати читання слів у зворотному порядку.
Вимовляння різних звуків. Батьки повинні пояснити дитині, що він повинен промовляти спочатку приголосні, а потім голосні звуки в абсолютно будь-якому порядку. Причому робити це необхідно на видиху. Через деякий час необхідно змішувати голосні і приголосні звуки.
Гімнастика для артикуляції. Виробляються різні дихальні вправи. Вони є розминкою перед корекцією дислексії.
Гумовий м'ячик. Тут необхідно вчити дитину читати по складах. М'ячик потрібен для того, щоб, коли дитина вимовляв склад, він стискав його всіма пальцями.
Вправа "Буксир". Сенс його полягає в тому, що хтось із батьків повинен разом з дитиною читати текст. Спочатку дитина і дорослий читають разом вголос, а потім кожен про себе. Важливо пам'ятати, що батьки повинні підлаштовуватися під швидкість читання дитини, т. к. він може не встигати за дорослим.
Остання вправа - багаторазове читання тексту. Дитині дається уривок, і протягом хвилини він його читає. Коли проходить хвилина, ставиться відмітка на тому місці, де зупинився дитина. Потім, через невеликий проміжок часу, він повинен знову прочитати той самий шматок. Батьки, в свою чергу, повинні стежити за динамікою читання, за тим, більше або менше в цей раз зрозумів малюк. Важливо пам'ятати, що читати текст потрібно багато разів за день, але з перервами.
Ці вправи можна і потрібно виконувати у себе вдома кожен день. Миттєвого результату не буде, але поліпшення в розвитку з часом будуть проявлятися все у великій мірі.
Комментариев нет:
Отправить комментарий